17 січня в інтерактивній бібліотеці для учнів 26 групи, що навчаються за професією "кухар", був проведений бібліотечний урок до Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту. Завідувач бібліотеки Алла Титова розповіла учням, що історія ДАПу, боротьби за нього та його захисників - одна з найтрагічніших за всі часи існування України. Про оборону донецького летовища написано десятки книг, знято сотні документальних матеріалів та художній фільм «Кіборги».
На уроці мова йшла про книгу «АД 242. Історія мужності і самопожертви», у якій зібрано понад 60 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, а ще коментарі військових та експертів з безпеки з України, Канади, США і Росії. Ця книга розповідає про 242 дні боїв в «аеропорту Донецьк», про 242 дні незламності, героїзму та відданості. Про «кіборгів», які своєю відвагою довели окупанту, що не здадуть без запеклого бою жодного сантиметру рідної землі. Вони вистояли, не вистояв бетон… Українських захисників Донецького аеропорту «кіборгами» спочатку прозвали самі російські бойовики, які були вражені стійкістю та мужністю наших військових. Згодом про героїзм захисників ДАПу дізнався весь світ, і назва «кіборги» стала символом національної мужності та оплоту народного духу, відданості ідеалам вільної та незалежної України. В історію російсько-української війни увійшла фраза: «Кіборги» витримали – не витримав бетон!».
Також учні ознайомилися із книгою "Небесна гвардія Білоцерківщини", зокрема з нарисом про легендарного медика нового терміналу ДАПу Героя України Ігоря Зінича.
Для всіх українців «кіборги» стали символом надлюдської витримки та бойового духу. Символом України, яку неможливо здолати.
Вічна пам’ять всім захисникам, які віддали життя за Батьківщину…
Вічна слава загиблим!
Шана живим!
|