|
15 листопада в рамках проведення тижня української мови та літератури «Від мови, явища космічного, до рідної, простої, звичної…» учнів училища чекала зустріч у бюро літературних новинок «Сучасні герої України».
|
Завідуюча бібліотеки Титова А.В. разом із Робертом Волинцем, Валентиною Сивіль, Вікторією Скупейко, Андрієм Ярчевським ознайомили присутніх із книгами, що висвітлюють події на Сході нашої держави.
Книга «Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО» – це спроба розповісти про те, що зазвичай залишається за кадром телевізійних репортажів, нагадати не лише про війну, а й про тих, чиї імена ніколи не прозвучать в ефірі та не з’являться на сторінках газетної хроніки, – живих і загиблих воїнів неоголошеної війни, що не народилися героями, але стали ними… Це розповідь про звичайних і водночас надзвичайних людей, які свідомо чи ні потрапили у м’ясорубку історії.
Понад шістдесят інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, а ще коментарі військових та експертів з безпеки з України, Канади, США – усе це під обкладинкою книги «АД 242. Історія мужності і самопожертви». Книги непростої, але дуже важливої і правдивої книги.
Ця книга ніколи не приноситиме заспокоєння чи насолоди. Читати, слухати і дивитись на аеропорт – боляче.
Даунбас і Лугандон, сєпари й укропи – 2014 рік ввів до нашого вжитку цілу зливу емоційно забарвлених новотворів. Колишні Луганщина й Донеччина, підігріті і підтримані зацікавленими політичними силами, заговорили до світу ультиматумами, пострілами та «Голосом Новоросії». Про хаос, що виник у головах і серцях луганчан і дончан – роман Світлани Талан «Оголений нерв».
В «Оголеному нерві» є все, що, на щастя чи на жаль, є в житті: коханні і зрада, пристосуванство і щирість, вбивство і переродження душі. І, хоч як цинічно прозвучить, за це варто подякувати війні, адже саме під її крижаним подихом спадають маски і проявляється суть.
Автори книги «14 друзей хунты» – герої нашого часу. Їх думка важлива для десятків тисяч людей, а їх справи, громадянська позиція, і письменницький талант викликали величезну повагу і підтримку.
Вони билися на передовій, присвятили свої життя волонтерству, або стали бійцями інформаційної війни (а деякі змогли побувати у всіх іпостасях).
Для цієї антології кожен з авторів відібрав особливі тексти. Автобіографії? Скоріше, дзеркало останніх років. Слова, якими вони хочуть поділитися з вічністю.
У книзі описані бойові дії, побут на позиціях, людські відносини та сприйняття війни військовими та волонтерами. Це й патріотичні есе, й «любовні романи», й гумористичні усмішки.
Ця збірка, насправді, вийшла дуже сильною. Бо об’єднала людей, які віддали себе війні, пропустили війну через себе. Практично усі розповіді, зібрані в книзі, майже автобіографічні. Волонтери, бійці АТО, переселенці описували не просто почуте чи побачене, а пережите кожним з нас.
Ця збірка – намагання у довільній, не журналістській формі розповісти про пережите. Розповісти про війну, обережно відкриваючи ті її грані, які побачили вони, автори.
ФОТОЗВІТ
|